Skar Audio RP-4500.1D Monoblock Class D MOSFET Amplifier with Remote Subwoofer Level Control, 4500W
B01LW7Z8NI
Skar Audio
Item dimensions L x W x H 22.05 x 8.27 x 2.44 inches Manufacturer Skar Audio Mounting Type Surface Mount Brand Skar Audio Number of Channels 2 Competition Grade Class D MOSFET Monoblock Power Amplifier Peak Power at 1 Ohm: 7, 000 Watts | RMS Power at 1 Ohm: 4, 500 Watts Stable at 1 ohm | Remote Subwoofer Level Control Included Frequency Response: 20Hz - 250Hz, On-board Bass Boost Control 0-9dB Featuring 4-Way Protection Circuitry and 1/0 AWG Power & Ground Input Terminals for Maximum Current Flow
Größe
Bruttopreis Bruttopreis zzgl. MwSt. Bruttopreis zzgl. MwSt.
Menge
11 Artikel
Kaufe jetzt
Beschreibung
From the manufacturer
1
Artikeldetails
Skar Audio
B01LW7Z8NI
11 Artikel
Technische Daten
Manufacturer
Brand
Item Weight
20.2 pounds
Product Dimensions
22.05 x 8.27 x 2.44 inches
Item model number
RP-4500.1D
ASIN
B0788B8YP9
Date First Available
December 13, 2017
Country of Origin
China
Is Discontinued By Manufacturer
No
UPC
Mounting Type
Surface Mount
Item dimensions L x W x H
22.05 x 8.27 x 2.44 inches
Number of Channels
2
No videos available for this product.
Kommentare (0)
Rang
Aktuell keine Kunden-Kommentare
2 andere Artikel in der gleichen Kategorie:
Artikel-Nr.: B07GZ3R49G
Marke: Marke: SPECTRON
(0)
Mehr
Auf Lager
Auf Lager: 11
Artikel-Nr.: B0CLDS3ZKB
Marke: Marke: Crunch
Crunch GPX1100.1D 1-Kanal Endstufe 1100 W mit Basspegel Fernbedienung Monoblock Verstärker
Hersteller Crunch Marke Crunch Anzahl der Kanäle 1 1-Kanal-Verstärker mit solider Qualität und Spitzenleistung von 1100 Watt 1 x 300/400/550 Watt RMS @ 4/2/1 Ohm und 1 x 600/800/1100 Watt max. @ 4/2/1 Ohm Bass Boost 0-12 dB - Phase Shift 0 - 180° Automatische Einschaltfunktion Mit Basspegel Fernbedienung und 1ohm Stabilität